| SefaTa97 a întrebat:

De câțiva ani am probleme deoarece mă doare in partea dreapta. În fiecare an am mers la chirurg pentru ca îmi era frica ca ar putea fi apendicita,dar după palpare si ecografie se dovedea că nu e. Am mers la ginecolog însă ovarele mele erau în regulă, am făcut și test de urina însă era ok.
Un an nu m.a durut deloc, însă anul asta cum am dat de frig cum a început iar. lună această mi.a întârziat menstruația 2 zile,iar în timpul menstruatiei si inca câteva zile după,nu am avut nicio durere. Însă apoi iar m-a luat. Când fac dus fierbinte nu mă mai doare,când stau ghemuită nu mă doare, durerea este suportabilă, e mai mult ca o arsură.
Acum sunt din nou panicată ca ar putea fi apendicita.
Ce părere aveți? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Colon iritabil... cauta pe google...
asta patesc si eu cand mananc unele alimente ( faci acid la stomac--> de la portocale, mere, mai ales mancate seara)
evita sa papi dupa ora 6 si o sa vezi rezultate big grin

| cristimihailov a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Raspunsul asta pare cazut din copac... sad

| Rodefeexy a răspuns:

Dubuioasa treaba. mai du-te la medic cel mai bine..Totusi incearca mai multi medici deferiti,