| Urucu_Laurentiu_1999 a întrebat:

De ieri am o problema la degetul mare de la piciorul stang. Dupa ce am facut baie,a inceput sa ma doara sad nu ma doare in zona unghiei,in partea de jos, in carne simt durerea. Nu e o durere mare, doar daca calc pe deget sau apas ma doare. Acum vreo saptamana m-am taiat in talpa si vreo 5 zile am avut legat strans o batista peste pansament ca sa nu intre mizerie... poate fi din cauza asta? sau din ce cauza e durerea? E destul de enervanta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| untu a răspuns:

Din cauza asta ne intrebi aici pe TPU? In loc sa te duci insotit de unul dintr ai tai din familie la spital, la urgente sa te trateze imediat ce v-ati taiat la talpa? Mergi la medicul ortoped sa te consulte si sa va prescrie tratamentul si o sa va dea niste sfaturi in legatura cu starea piciorului tau!