| alin322 a întrebat:

Buna seara,

De o saptamana ma doare coloana in zona superioara, undeva in zona plamanilor, mai exact in zona cocoasei. Faceam antrenamente si m-am sucit tare, intr-o parte, din coloana. Atunci am simtit o durere puternica. In primele 3 zile m-a durut cat de cat, apoi am avut 2 zile cand de abia daca mai simteam ceva, dar vad ca de ieri durerea s-a intensificat si este chiar mai acuta decat a fost la inceput. Am 19 ani. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa o radiografie

| Felys a răspuns:

Realizezi ca dintr-o chestie dinasta poti face o hernie, initial poti lua niste antiiflamatorii, daca nu cedeaza va trebui sa faci RMN, dar poate nu e cazul totusi, sanatate

| alin322 explică:

Daca ne-am prezenta la doctor asa, din orice, s-ar alege praful de tot. Nu poti sa te duci la doctor cand incepe sa te doara. Nu e ca si cum nu mai pot sa merg sau sa ma misc.

| RAMBOX a răspuns:

Poi prezinta-te la un medic si vezi ce ai. daca e grav sau nu.