| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce mananc mi-e foarte greata.
Sau daca mi-e greata in restul timpului si mananc ceva dulce imi mai trece?
Credeti ca poate fi vorba de o sarcina? Am făcut petting

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz cel mai probabil NU poate fi vorba de satcina nici macar una ipotetica. Pentru a se putea forma o sarcina, IN MOD OBLIGATORIU trebuie sa ajunga SPERMA in vagin, indiferent prin ce mod este introdus si/sau in ce cantitate.
Chiar si daca amandoi ati fost complet dezbracati, fiind in pielea goala, partenerul putea sa-si atinga sau sa-si si frece penisul de vulva/clitorisul ''pasaricii'' tale, insa cu conditia ca el sa fie foarte sigur ca este capabil sa-si retina perfect procesul de ejaculare. In caz contrar in situatiile in care barbatul este lipsit de experienta, atunci in timpul zilelor care apartin de perioada fertila este indicat ca partenerii sa se abtina de la orice jocuri sau fantezii sexuale. In concluzie doat tu cunosti situatia exacta. Sanatate!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai intretinut contacte sexuale neprotejate in timpul zilelor care fac parte din perioada fertila finalizate cu ejacularea spermei in vagin? Fiindca daca v-ati conformat si ati respectat intrutotul ''regula de aur'' a pettingului clasic, in acel caz cel putin teoretic formarea sarcinii in proportie de peste 98% se poate aprecia ca fiind... imposibila. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Sunt virgină, doar petting am facut.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz cel mai probabil NU poate fi vorba de satcina nici macar una ipotetica. Pentru a se putea forma o sarcina, IN MOD OBLIGATORIU trebuie sa ajunga SPERMA in vagin, indiferent prin ce mod este introdus si/sau in ce cantitate.
Chiar si daca amandoi ati fost complet dezbracati, fiind in pielea goala, partenerul putea sa-si atinga sau sa-si si frece penisul de vulva/clitorisul ''pasaricii'' tale, insa cu conditia ca el sa fie foarte sigur ca este capabil sa-si retina perfect procesul de ejaculare. In caz contrar in situatiile in care barbatul este lipsit de experienta, atunci in timpul zilelor care apartin de perioada fertila este indicat ca partenerii sa se abtina de la orice jocuri sau fantezii sexuale. In concluzie doat tu cunosti situatia exacta. Sanatate!

| Stropdeploaie a răspuns:

Ce ai făcut?