| Densia03 a întrebat:

Buna seara, fetita mea de 3 anișor a avut un accident cu leagănul și i-a cazut dințisorul din fata crying(( am făcut radiografie dentara nu are nimic... dar va rămâne fără dinte 4 ani? Asa greu creste? Și o va afecta cu ceva?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii va creste altul curand!

| Yuoia a răspuns:

Da, va ramane fara dinte 4 ani. Pentru ca in jur de 7 ani se schimba dantura de lapte. Fii fericita ca nu s-a lovit la cap! Si atentie pe viitor.

| Dintrebare a răspuns:

Nu se intampla nimic, nu o va afecta cu nimic. Nu e capatul lumii ca va avea un dinte lipsa timp de 4 ani. Dintele va creste, asa cum au zis si colegii dinaintea mea. Mai important e sa ai grija ca dantura ei definitiva sa se dezvolte intr-un mod armonios.

| DEADON a răspuns:

Stai linistita happy Nu trebuie sa intri in panica, ii va creste altul.
Trebuie doar sa ai putina rabdare in privinta asta.
Numai bine!