| Andrusk2 a întrebat:

Imi este rău de cam 6-7 ore, am vărsat, încă îmi vine sa vars, dar, nu mai am ce. Când ma ridic am stări de amețeala și îmi vine și mai rău, o stare de leșin.
M-am verificat de aplecate, am rezolvat, am băut lămâie stoarsă, am luat pastila antivomitiva și nimic.
Pana sa merg la doctor, a mai pățit cineva așa? Ce as putea sa fac pentru a diminua starea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bea cu înghițituri mici un ceai călduț și repaus la pat, întins.

| Andrusk2 explică (pentru sadrian46):

Ceaiul de gălbenele e potrivit?

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrusk2):

Nu e rău, dar să nu fie prea concentrat.

| Jackpot2 a răspuns:

Indigestie...sa iei triferment

| NoName5435426976425 a răspuns:

Esti orasean sau stai la tara?

| IoanaMihaela5267 a răspuns (pentru NoName5435426976425):

Ce treaba are asta?

| NoName5435426976425 a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Daca stai la tara mananca fructe si iti trece, si eu am fost asa