| Vladutz395 a întrebat:

Buna seara! Îmi puteți spune ce problema cu testiculele are simptome asemănătoare cu cele ale cancerului testicular? Adică nodul tare in scrot. Poate fi datorita vreunei lovituri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O lovitură nu provoacă acolo noduli permanenți. Acel nodul este o tumoare. Ea poate fi canceroasă sau nu.

| Vladutz395 explică (pentru sadrian46):

Nu poate fi altceva înafara de tumoră? Îmi este foarte frica de cancer

| Vladutz395 explică (pentru sadrian46):

Am acea umflatura la ambele testicule și nu știu sigur dar as crede că este pe epididim. Poate fi tumoră pe epididim?

| sadrian46 a răspuns (pentru Vladutz395):

O tumoare este o umflătură. Dacă acea umflătură are altă consistență decât țesuturile din jur, este ceva crescut străin, care trebuie analizat de către medical specialist urolog.

| RobertMoon a răspuns:

La cate întrebări pui pe tema asta nu m-ar mira sa pățești ceva nașpa in timp daca tot amâni vizita la doctor. Daca te duci prea târziu s-ar putea sa ramai fără ele așa că termină cu întrebările și du-te la doctor.