| MihneaAlexandruX2001 a întrebat:

Buna seara,

In primul rand vreau sa va spun ca am 15 ani si imi doresc sa slabesc.
Problema este ca din vara incerc tot felul de diete care nu dau nici un rezultat. Am mers la sala dar timpul nu mi-a permis mai mult de o luna.

Problema este ca incerc sa tin diete care mai de care dar nu am nici un rezultat. M-am saturat sa arat atat de diferit fata de ceilalti.

Da, am vointa necesara de a slabi dar nu reusesc. Ma gandeam sa merg la nutritionist dar parintii mei spun ca nu e bine/nevoie.

Incerc sa mananc de 2 ori pe zi, sa evit dulciurile si sa mananc mult dar fiind la liceu este destul de greu pentru ca : ok mananc dimineata dar pana seara la 20.00 mi se face foame si simt nevoia sa mananc.

Asa ca daca ati vost si voi intr o astfel de situatie ca rog sa imi spuneti cum ai slabit sau cu ce dieta.

Timpul nu imi permite sa fac sala iar vremea nici atat pentru a iesi

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa slabesti nu trebuie sa-ti infometezi corpul, pentru ca atunci cand primeste hrana are tendinta sa asimileze tot si sa depoziteze.
Ca sa slabesti trebuie sa mananci multa proteina (carne, ham, pateu, oua) si sa nu manaci deloc: paste, paine, fainoase, cereale, dulciuri, sucuri, alcool.
Sport poti s afaci si in casa, nu trebuie sa mergi la sala si te asigur ca vei gasi 1/2 de ora dimineata si jumatate seara ca sa faci sport, trebuie doar sa ai vointa si se va intampla asta.