| karinne94 a întrebat:

incerc sa dorm de o ora si nu pot.imediat dupa ce adorm ma trezesc cu palpitatii,usoare dureri in piept, ma simt foarte obisita nici macar nu pot sa tin ochii deschisi de somn dar imi e frica sa adorm.am fost la cardiolog si mi-a spus ca am distonie neurovegetativa,deci nimic grav, dar nu inteleg de ce am starile astea numai noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca sa bei ceai de paducel seara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să consulţi un medic, să faci analize mai amănunţite, vezi ce-i cu tine, nu sta aşa.
Sănătate maximă!
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Distonia neurovegetativa este determinata de un dezechilibru al SNV (Sistemului nervos vegetativ).
Este ceva pe fond psihic, consulta un medic psihiatru pentru un diagnostic corect.
Cati ani ai, ce greutate si ce inaltime?

Sanatate!

| karinne94 explică (pentru DraudeS):

18 ani, 1, 71 45 kg

| DraudeS a răspuns (pentru karinne94):

Buna seara!

Cam slabuta pentru inaltimea respectiva.
Palpitatiile pot fi provocate si de alimentatie daca nu este corespunzatoare.
Poti consulta si un nutritionist pentru mai multe detalii, sfaturi, etc.

Sanatate!