| Viorelaa26 a întrebat:

Buna seara, la angajare daca faci fisa medicala iar de la clinica nu ti se cere adeverinta medicala de la medicul de familie patronul o va mai solicita adeverinta apt de munca? Ajutati-ma cu un raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe fisa medicala trebuie sa fie trecuta mentiunea apt de munca, asa ca nu vad de ce este nevoie de o adeverinta in plus, care sa contina tot aceeasi mentiune.

| Viorelaa26 explică (pentru Ioandelasal):

Dar angajatorul ar putea sa ceara aceasta adeverinta de la medicul de familie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Viorelaa26):

Daca angajatorul o solicita atunci tu trebuie s-o ceri de la medicul de familie.