| Diana2787 a întrebat:

Buna seara, mă numesc Diana, am 22 de ani și am o problema.
Luna trecuta menstruația mi-a venit în 26-27 si m-a ținut până în data de 3-4.( Țin să menționez că de atunci am avut contact sexual.) Cam prin 18-19 am avut câțiva picuri maronii cu sânge și cheaguri de sânge + ca am avut candidoza si infecție urinara. Am luat atinbiotic pentru infectie, dar nu mi-a trecut, pentru candidoza am luat tantum rosa iar acum iau urinal acut, dar menstruația tot nu mi-a venit. (Menționez că am dureri de sani si dureri de ovare si crampe). E posibil să fiu însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Thealexis a răspuns:

Semnele sarcinii nu apar atât de repede. Durerile de sâni pot prevesti venirea menstruației, problema e că nu trebuia să ai crampe și dureri de ovare fără menstruație. Ești sigură că e vorba despre o candidoză? Candidozele nu se tratează cu tantum rosa și sunt și periculoase. Eu cred că nu e vorba despre o candidoză și că acesta e și motivul pentru care ai crampe, dureri de ovare și n-a venit menstruația încă. Picurii maronii e normal să apară.

2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te urgent la medic, nu mai amana! Se agraveaza si te va costa mai mult si se va vindeca mai greu!
Se pare ca ati uitat de prezervativ, este?!

| Violleta2022 a răspuns:

Pe toata perioada tratamentului pentru candidoza, sexul este interzis pana la vindecarea completa. uneori necesita 2-3 repetitii d etratament sa treaca si evidnet partnerul de sex trebuei sa faca tratamentul concomitent cu tine, ca sa evitati reinfectarea.
Este devreme sa ne pronuntam asupar unei sarcini, dar abia dupa data de 9 decembrie poti face un test de sarcina.