| anamariavasile123 a întrebat:

Medicul ginecolog mi a prescris anticonceptionale YAZ, a mai luat cineva? sunt bune? si cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lisiele a răspuns:

Anticonceptionalele Yaz nu te ingrasa, nu-ti dau stari aiurea si nu faci cosuri de la ele.Astea in mare pentru ca fiecare organism le asimileaza diferit...mie Yaz nu mi-a dat nici o stare de disconfort deci, dupa parerea mea sunt bune.Pretul e de 44de lei, dar difera de la o farmacie la alta, poate fi si la 47de lei, dar nu mai scump.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa intrebi medicul ginecolog care este parerea lui in privinta contraceptiei asigurate de INELUL NUVARING. Aceasta metoda este considerata ca fiind cea mai moderna si in plus cantitatea de hormoni introdusi in organism este mai mica cu mai bine de jumatate fata de cantitatea existenta in pastilele anticonceptionale. De asemenea, fiind intravaginala hormonii trec direct in sange prin mucoasa vaginala si astfel nu mai trec si ""streseaza"" ficatul si celelalte organe interne. Propun sa-i pui intrebarea.

| anamariavasile123 explică (pentru corbulalbrosu):

Inelul e doar contraceptiv, eu am nevoie pentru chist, asta mi a dat asta iau

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anamariavasile123):

In acest caz imi cer scuze. Insanatosire grabnica. Pa, pa.

| anamariavasile123 explică (pentru corbulalbrosu):

Iti multimesc oricum, nici eu nu n fost prea explicita big grin

| Lisiele a răspuns (pentru anamariavasile123):

Si eu tot pentru chist am luat Yaz, ia-l cu toata increderea, nu-ti face rau.