| Maxx23 a întrebat:

Bună seara. Nu știu ce se întâmplă cu mine. În 24 februarie am mâncat cu mama ceva un platou cu aperitive, prăjeli la un restaurant și când am ajuns acasă, mi s-a făcut greață, îmi venea să vomit dar nu am putut. Și de atunci nu mi-a trecut bine, imi e greata inca pana sus pe gat, ma sufoca un pic uneori. Nu stiu ce e asta. Alte simptome nu am avut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Overeem a răspuns bine și merită fundă.
Restaurantul poate avea o listă mare de meniuri; dar noi trebuie să cunoaștem combinația de alimente pe care le comandăm, deoarece chiar și dacă am consuma alimente sănătoase, nu toate pot fi combinate (sănătos) la aceeași masă (ex: nu avem voie să consumăm la aceeași masă ceapă și usturoi, fructe și legume în stare crudă).
Tu trebuie să știi ce ți-a făcut rău. Dacă mergi la o farmacie cu siguranță că vei găsi ceva care să ajute organismul să elimine starea de rău. Câteodată organismul trebuie ajutat cu medicamente, vitamine să se refacă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Doctor dude, DOCTOR
da, stiu ca e prea mare lenea, dar sunt deja 2 saptamani, asa ca e exclus un simplu deranjament stomacal, deci iti trebuie doctor... PUNCT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O gastritra probabil. Nu te-ai gandit sa mergi si tu la medic inca de atunci?
Momentan niste antiacide ti-ar trebui, un Dicarbocalm e bun.
Pentru greturi eu am mai luat si Motilium.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește intoxicație alimentara datorita faptului ca mâncarea a fost pregătită necorespunzător.

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Poate esti insarcinata ca a trecut cam mult de atuncea

| DaniTDCI a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Mai mult ca sigur e băiat rolling on the floor

| Iamlolanoah720 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Aaaa serioslaughing)))) eu nu vazusem numele