| proastalenesa a întrebat:

Bună seara...
O întrebare mai ciudată... Ce se poate întâmpla dacă mă spăl în zona intimă cu apă din fântână, care în urma ploii s-a contaminat de la hazna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă o fierbi bine (măcar 30') - nimic.

| Donsavas a răspuns:

Nimic. Virusurile si bacteriile nu" trag "la oameni sănătoși, imuni. Te speli acasa, din nou, cu apa curata si săpun. Pentru siguranța ta.

| Kogaion a răspuns:

Poti lua anumiti virusi. Eu iti recomand sa o fierbi inainte, asa elimini toate bacteriile de acolo si nu mai are nimic dupa.

| proastalenesa explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor