| Parazitu1990 a întrebat:

Buna seara oameni buni! Am fost azi la un centru specializat Optika,si problema sta astfel:

Mi-am pierdut ochelarii de vedere,mioptria o am de -0, 75 amandoi ochi,si azi am probat lentile de contact. Vreau sa spun ca am avut ochii foarte, foarte rosii.Intrebarea mea este: Sunt periculoase la nivel ocular? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blaablaablaaa a răspuns:

Salut, depinde cati ani ai daca nu ai inca 21 de ani nu este recomandat sa iti pui lentile de contact deoarece ochiul este in formare.