| numesiprenume0 a întrebat:

Pentru ca aveam niste semne pe fata mi-am comandat un ser de la Avon, iar la contraindicatii era scris sa nu ma expun la soare, cu toate aceste azi, m-a cam prins soarele, iar cicatricile au acum o culoare roz+au inceput ca aiba ca un ser ce le inconjoara... ce pot face?
P.s. intreb pentru idei, nu imi ziceti du-te la medic, asta stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca mai vrei sa folosesti acel ser trebuie protectie solara zinica.

| Ale5184 a răspuns:

Nu mai comanda toate prostiile de la avon. Sunt de o calitate execrabila. Tot ce e bun, mai ales pentru ten, e si scump. Nu e de la soare. Cicatricile au o culoare roz si fara sa aplici creme si prostii. Cezi un dermatolog cel mai vine pentru a te ajuta sa scapi, iar pe moment, evita sa mai folosesti ceva. Lasa tenul curat.