| almaz a întrebat:

Buna seara, poate hernie inghinală radia in picior? In special in zona gleznei și a pulpei.

Mulțumesc mult pentru răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Durerile aparente pot aparea in oicare parte a piciorului, daca este apasat nervul sciatic (care conduce spre creier si senzatiile de durere din tot piciorul). Asemenea dureri pot aparea in caz de probleme in zona lombara, dar nu numai.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,acelasi problema am si eu, dureri de gamba, coloana, gat

| almaz explică (pentru RAY):

Și tu ești diagnosticat cu hernie inghinală? Cum amiliorezi durerile?

| RAY a răspuns (pentru almaz):

Nu,dar din cauza a ce lucrez am dureri la gat, coloana, gamba o sa merg la un control sa vad de mine dar poate e si din cauza kg, cum stai cu greutatea?

| Panamax a răspuns:

Hernia de disc radiaza in picior, cea inghinala nu.

| almaz explică (pentru Panamax):

Nu am hernie de disc, am făcut pana acum 7 RMN-URI și m-au văzut cam 6-7 neurochirurgi, și într-adevăr am ceva la Coloana dar nu-i atâta de grav și nu e de operat. Deci cauza de ce ma doare piciroul nu o cunosc, și nici medicii nu ma pot ajuta cu nimic mai bine de un an jamate deja, am încerc tot ce este in România, totare tratamentele, terapiile, masajurile, efectiv nu cred ca mai exista ceva, nu am găsit sursa durerii