| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa dorm noaptea cu proteza dentara?(mama mea are). Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu, noaptea proteza mobila se scoate.
Vezi aici mai multe infos http://www.medicaltours.ro/......matizanta/

| PrivateGod a răspuns (pentru alina2k18):

Multumesc frumos pentru raspuns.Medicul stomatoloc a spus ca o poate purta si noaptea.O sa vada ea cand o sa se acomodeze cu proteza dentara.

| Goete a răspuns:

Totusi, de ce vrei sa dormi (noaptea) cu proteza dentara a mamei tale?

| PrivateGod a răspuns (pentru Goete):

Nu am eu proteza laughing mama mea are, am intrebat pentru ea ^^ daca poate sa doarma cu sau fara ea

| Goete a răspuns (pentru PrivateGod):

Nu, ai intrebat in persoana intai,
"Pot sa dorm noaptea cu proteza dentara?(mama mea are)."
De aici reiese clar ca tu vrei sa dormi cu o proteza dentara, care ar putea fi cea a mamei tale, dat fiind faptul ca are una.

Atat de bine stii sa te exprimi.

| PrivateGod a răspuns:

Multumesc frumos pentru raspuns? A fost foarte util.Sa ai o seara frumoasa pe Olx.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PrivateGod):

Numai sti de glumă?