| Oyarzabal a întrebat:

Buna seara, se uita cineva la astfel de emisiuni? Mie sincer mi se par foarte bune si am incredere in astfel de oameni, mai ales ca domnul Manea, face parte din Academia Romana. Nu vreau sa intram in polemici aiurea, vreau doar o parere.
Emisiunea:
https://www.youtube.com/watch?v=vYS_4Hccs8I&t=3591s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu ma uit la ele. Am urmarit acum cateva minute. E adevarat ca o parte din remedii chiar sunt bune si utile, dar cred ca domnul inginer le cam exagereaza calitatile. Nu mai zic de prostiile conform carora avem cel mai bun pamant din lume, care sunt absurde si pe care banuiesc ca nu le crede nimeni, nici macar domnia sa.
Nu stiu de ce spui ca face parte din Academia Romana, dar asta nu este adevarat, poti verifica.

| Brigaela a răspuns (pentru Oyarzabal):

Pai si tu unde ai verificat, ca doar nu inghiti informatia asta pe nemestecate? E totusi o emisiune TV, nu poti crede absolut nimic daca nu verifici cu atentie. Uite, e usor sa verifici: http://www.acad.ro/bdar/armembri.php
Dupa cum vezi, nu este membru al Academiei Romane. Verifica apoi fiecare dintre informatiile din reportaj cu maxima atentie, nu le crede pe nesmestecate, fiindca asta se numeste manipulare: dai cuiva informatii false, eventual amestecate cu cateva adevarate, acesta crede tot si face ce vrei tu, ca si cum informatiile date ar fi adevarate.