| Kogaion a întrebat:

Buna seara, stie cineva ceva despre extirparea alunitelor? Asi dori sa fac o astfel de interventie, deoarece am 2 alunite iesite din piele pe gat si imi este frica sa nu cumva de la expunerea la soare sa o dau in altele. Stie cineva ceva despre acest tip de interventie? Sunti sigure?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru0995 a răspuns:

Am avut una pe spate iesita cam o jumatate de centimetru o acoperam cu plasture pana m.am dus la doctor si am scos-o in 5 minute, se lucreza foarte repede du-te ca scapi repede si nu este dureros ca iti facce o injectie, bafta, si nu patesti nimic pe viitor eu am facut acum 12 ani si nu se mai vede nici locul

| Kogaion explică (pentru alexandru0995):

Multumesc frumos, cam cat te-a costat atunci?

| alexandru0995 a răspuns (pentru Kogaion):

120 de lei, te.a ajutat raspunsul?

| Kogaion explică (pentru alexandru0995):

Dap, merci

| alexandru0995 a răspuns (pentru Kogaion):

Merit funda?, multumec apreciez.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt sigure si fara nici un risc. Trebuie insa sa te vada un dermatolog sa stabileasca daca sunt cu adevarat alunite sau alte leziuni (orice ar fi pot fi rezecate de catre dermatolog fara absolut nici un risc)

| Kogaion explică (pentru Brigaela):

Sarut mana.

| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Multa sanatate!