| Costy_8138 a întrebat:

Sunt din Buzau.

Cunoaste cineva o clinica particulara din Bucuresti care are sectie de urologie si aparatura cu REZONANTA MAGNETICA pentru spargerea pietrelor la rinichi, sau o clinica care are acest aparat in dotare si stiti sigur ca se ocupa
cu astfel de interventii, sau un alt oras mai apropiat de mine? Va rog daca se poate un nr de tel sau adresa.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Procedura se face de fapt cu ultrasunete, se numeste Litotritie Extracorporala, iar echipamente pentru asta se gasesc la spitalul Fundeni din Bucuresti, Spitalul judetean Mures din Tg. Mures, Centrul medical Nova Vita din Tg. Mures, clinica Gral din Bucuresti, spitalul clinic de urgenta Sf. Ioan din Bucuresti, Institutul de Urologie si Transplant renal Cluj-Napoca etc...

| Andya a răspuns:

Buna seara! Si eu sunt tot din Buzău...Si vreau sa-ți spun ca am auzit de clinica de urologie la Fundeni.Mai multe detalii uite aici :
http://www.medlife.ro/......gie/96/29/
http://syromed.ro/servicii/urologie?gclid=CJv5u53OyaYCFc0g3wodVSCJGw
http://www.romedic.ro/servicii/urologie-servicii/bucuresti

Sper ca am fost catusi de putin de ajutor;)

| Cafenita a răspuns:

Spitalul panduri sos.panduri nr 10 Bucuresti