| Elena56700 a întrebat:

Bună seara! Sunt operată de histerectomie și în urma unui control la ginecolog am primit un tratament cu ovule Terginan, după le-am terminat acum sângerez, țin să spun că menstruație eu nu mai am, a mai pățit careva așa CEVA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Elena mergi la medic nu astepta tratamente pe TPU, ginecologul ti a dat tratamentul, mergi inapoi la el si spune i ca sîngerezi si sa vada el cauzele

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai avut histerectomie totala sa-ti scoata uterul si colul uterin, ci numai uterul... deci sunt inca posibile sangerari.
Dar nu vad rostul anticonceptionalelor...
Ma rog, nu sunt medic, de aceea te sfatuiesc sa suni la medicul care te-a operat si sa intrebi daca ce ti se intampla este nromal sau sa mergi direct la spital.