| Iuliaionescu22 a întrebat:

Sunt persoane care sufera de vitiligo pe acest grup? Ati folosit tratamentul de la beauty victoria? A dat vreun randament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| qwertpro a răspuns:

Salut,si eu sufar de vitiligo de 3-4 ani si am 2 pete pe corp.Am fost la medicul dermatolog inca 3 ani in urma si mi-a prescris un unguent cu denumirea Vitix care ar trebui sa opreasca dezvoltarea petelor si in alte locuri.De atunci nu mi-au mai aparut pete, dar una dintre ele se mareste incet.Din pacate nu sunt cunoscute cauzele acestei afectiuni, si nici nu exista un tratament care ar putea sa o vindece. Exista unele proceduri care ar putea da o culoare mai inchisa petelor si produse cosmetice care le camufleaza, dar un tratament din pacate nu exista.