| spaimaspaima a întrebat:

Buna seara TPU! aș vrea sa imi raspundeți la intrebarea asta doar daca stiți foarte bine sau daca ați trecut prin asa ceva! In 30 mai am fost la doctor mi s-a spus ca am nevralgie intercostală dupa 2 luni am loat vreo 2 tratamente nu mi-a cedat durerea aproape deloc. si am mers la un neurolog si mi-a zis ca am sindrom algic dorsal că am forțat coloana mi-a dat un tratament cu antibiotice si mi-a zis sa fac repaus la fiecare 3 ore. pe o masă. in 15 august m-am apucat de kineto. si acuma la sfarsitu luni pot spune ca ma simt bine dar incă simt ca nu sunt refacut total oare cat mai trebuie sa aștept? si daca mai pot sa fac sport dupa ce ma refac total? Și daca ramai cu sechele? bine inteles cu mai multă atenție! FUNDĂ MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonim191 a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare.ar trebui sa continui cu kineto daca se poate.la intrebarea daca mai poti face sport doar doctorul tau iti poate raspunde pentru ca el iti cunoaste exact situatia.la fel si la cea despre sechele.eu zic sa ai rabdare si sa o iei usor pentru ca nu ai vrea sa revii de unde ai plecat.

| spaimaspaima explică (pentru anonim191):

Da am rabdare nu vreau sa fac vreo prostie. sa revină iar durerea ca numa ce mi.a trecut cat de cat sper la sfarsitu lunii sa nu mai am nimic.
saptamana viitoare o sa merg la control la neurologul unde am fost primadata si o sa-l intreb de sechele! Multumesc pentru raspunsuri. ma-ți facut sa stau mai tare!

| anonim191 a răspuns (pentru spaimaspaima):

Mult succes si sanatate.trebuie sa te faci bine.

3 răspunsuri:
| giuky a răspuns:

Gandeste pozitiv si totul o sa treaca.