| ionut332 a întrebat:

Buna seara, TPU! Am o prietena care sa taiat pe mana dupa o despartire si cica de atunci are dureri de cap, frisoane, ii amorteste corpul, la mana la care s-a taiat uneori o simte moarta, se simte din ce in ce mai obosita si uneori vede in ceata. Care poate fi cauza? Ea zice ca nu a curs mult sange, iar acest eveniment s-a petrecut acum vreo 2 saptamani. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probleme psihice

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate infectie, poate a afectat vreun nerv. Sa traga o fuga la medic?

| Raducons a răspuns:

Este o infectie in corp, se poate sa nu aiba legatura cu mana si sa fie o coincidenta, poate sa fie alta problema de sanatate.

| sweetys a răspuns:

Probabil s-a taiat mai rau de cant a zis. Alte doua posibile cauze ar fi de la infectie sau de la formarea unui cheag de sange. Cel mai bine merge la medic si explica situatia, daca e vorba de cheag o sa fie si mai rau.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Sufera de idioata. Zi ca mai sunt baieti pe lumr

| giuliaelena666 a răspuns:

Buna! unul din motive ar putea fi din cauza ca s-a taiat adanc si a atins vreun muschi altul ca lama era infectata, fapt care duce la vreo boala, ori nu are legatura cu tairturile si pur si simplu are nevoie de ochelari sau e bolnava

| MunteanuSimona a răspuns:

Pai cauza nu o pot spune, dar cel mai bine ar fi sa consulte un medic

| MihaiLaurențiu2k18 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mearga la un doctor si in orice caz sa spuna adevarul!