| IncorrectUsername a întrebat:

Buna seara TPU! Am o problema.Ieri la ora de sport cand am vrut sa ma ridic de pe saltea m-a lasat dintr-o data genunchiul,a trosnit cand m-am ridicat si brusc mi s-a indoit piciorul(nu mai puteam sa mai merg) si azi mi-am mai revenit...Dar acum o ora cand am vrut sa ma ridic de jos(ma jucam cu catelul) iar a trosnit si m-a cuprins o durere... exact ca aceea de ieri, iar acum ma doare ingrozitor genunchiul.Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| addy1999 a răspuns:

Apa la genunchi. Probabil sau ti sau adormit muschii iar dupa ce i-ai pus din nou in functiune sau intins brusc dar fa-ti un ceai de menta, papadie sau ceai verde si tei cu lamaie si ungete unde te doare cat e fierbinte nu il bea. mananca branza si lapte in seara asta, si stai cu piciorul la cald nemiscat langa soba.iar din 10 in 10 minute miscal in toate pozitile.fa asa timp de 1 2 ore isr dupa aceea punete in pat cu o compresa cu gheata si otet natural. unde te doare

| IncorrectUsername explică (pentru addy1999):

Ma doare in spatele genunchiului stang, in partea stanga.

| andreiwars a răspuns:

S-ar putea sa ai genunchiul rupt sau fracturat sau sclintit du-te la docto si iti va spune ce ai asta e raspunsul meu paa.

| EnduroCross a răspuns:

Eu cred ca picioarul ti-a puscat din cauza ca incalzirea nu a fost atat de buna inainte de a incepe ora de sport, eu iti recomand sa dai cu crema si sa masezi piciorul!