| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o situație cam ciudată de explicat.
Vineri seara am mâncat lapte cu cereale. Laptele pentru mine avea un gust si miros specific. Mi-am întrebat familia daca si ei simt același gust si miros si au zis că nu așa că am continuat să îl mănânc. A doua zi de dimineață a început să mă doară burta foarte tare și să mă simt rău. (am cumpărat apoi alt lapte proaspăt si avea acelasi gust si miros dosr pentru mine) Aveam gustul foarte slăbit iar un miros specific la fel ca cel al laptelui care l-am mâncat doar pentru unele alimente. (pentru usturoi mirosul era intens la fel ca mirosul laptelui pe care l-am mâncat iar pentru unt era normal de exemplu).
Erau momente când din stomac imi venea în gura și în nas un alt gust si un miros specific.

Dacă știe cineva cauza vă rog să ma ajutați.☺️
Nu am niciun fel de simptom al virusului covid. Doar că m-a durut burta.
Este duminică seara și încă nu mi-au venit gusturile normale la loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate laptele a fost mai vechi si ti-a produs o tulburare la stomac.
Evita mancarurile care au miros sau gust "de stricat", neobisnuit.

Acum, pentru curatarea stomacului, nu manca azi nimic altceva decat ceai de musetel si seara putina paine prajita.
De maine poti incepe, treptat, reluarea mancarurilor, intai mai dietetic, apoi cele obisnuite.

| darrio2007 a răspuns:

Poate nici cerealele nu erau prea bune.