| StigmatA a întrebat:

Buna seara TPU

Am si eu o problema foarte jenanta de ceva vreme.
Nu stiu daca e normal, dar la o zi dupa ce ma spal la penis imi miroase foarte tare.
Chiar daca ma spal doar cu apa, chiar daca ma spal si cu sapun, incepe sa miroasa tare..chiar si in ziua respectiva.
Ce ar trebui sa fac?
Mentionez ca uneori, imi apare si o pelicula albicoasa (un fel de piele moarta ce se decojeste) pe capul penisului.

Funda pentru raspunsul cel bun

Va rog, fara ironii

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Nu inteleg ce vrei sa spui chiar in ziua aceea, tinand cont ca trebuie sa te speli de minim doua ori pe zi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu n-am înţeles prea bine când ( la câte zile ) te speli pe penis...

În general, chiar dacă nu faci duş zilnic ( din diverse motive ), TREBUIE să te speli pe penis de ( cel puţin ) 2 ori pe zi ( măcar dimineaţa şi seara; deci, la un interval de 12 ore )!

Trebuie să te speli cu apă caldă + săpun ( preferabil cu pH neutru ) şi să te limpezeşti bine!

De asemenea, este preferabil să te ŞTERGI cu hârtie igienică după fiecare urinare.

În aceste condiţii de igienă intimă NU ar trebui să apară mirosuri deranjante/dubioase.

Dacă, totuşi, apare un miros deranjant şi acea "pelicula albicoasa", atunci ai o INFECŢIE genitală şi trebuie să mergi la un control la medicul dermato-venerolog!

Toate cele bune.

| StigmatA explică (pentru bursuc001):

Am citit pe alte forumuri si multi care au o problema asemanatoare li s-au indicat nidoflor.
Norocul meu este ca am deja acasa un tub.
O sa incerc cu el. Daca nu da rezultat, o sa consult un medic

| bursuc001 a răspuns (pentru StigmatA):

Depinde despre ce este vorba...
Dacă e o infecţie genitală, e posibil să fie eficient Nidoflor-ul.

Oricum, eu cred că era din cauza unei spălări insuficiente happy

O zi frumoasă.

| Ichnat a răspuns:

Du-te la doctor, repede!

Poate ai o ciuperca peeee...

| MoruAndrei a răspuns:

Acea ''peliculă albicioasă'' se numeşte smegmă. Smegma e o secreţie a glandelor prepuţului şi ale clitorisului. De acolo vine mirosul.

| StigmatA explică:

Deci ce trebuie sa fac? la ce medic?

| ionutteo a răspuns:

Du-te la doctori andrologi.sunt pentru barbati.sincer ar fi bine sa te duci la medic, nu sa incerci tot felul de asa zise remedii.este o zona destul de sensibila si nu are rost sa te "joci". deci cel mai bine ar fi sa te duci la medicwinking.ce spui de o fundita?big grin