| Alle02 a întrebat:

Bună seara TPU. Am vergeturi pe picioare,îmi poate spune cineva cum le pot ameliora? A folosit cineva vreo,, dietă,, sau niște creme speciale?
Cel mai bun răspuns fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sportul intens faca ca pielea sa-si schimbe aspectul, aratand normal. Cremele doar hidrateaza pielea, dar nu imbunatatesc aspectul pielii.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca sunt albe, singura speranta e chirurgia plastica, daca sunt rosii mergi fuguta la un dermatolog, sa-ti spuna daca sunt vergeturi sau nu si cum sa le tratezi. Nu strica banii degeaba pe toate cremele recomandate de toti necunoscatorii, chiar daca cineva a avut vergeturi si a scapat de ele cu o anumita crema, nu-ti poate garanta ca si la tine o sa functioneze, mai mult ca sigur nu o sa vezi niciun rezultat si in timpul asta vergeturile o sa se si "maturizeze".

| untu a răspuns:

Incercati cu crema speciala cu filtrat de melc pentru piele si vergeturi,, ELIXIR FOR SKIN''!

| Clara1 a răspuns:

Folosesc eu o metoda care da roade, sa spun asa. Ulei de ricin in fiecare seara. Maseaza zona pana ce uleiul nu se mai ia de pe piele. Aproape ca nu se mai vad la mine, dar continui sa ma dau. Foloseste asta pana vei fi multumita. Bafta!

| kriszticsatari a răspuns:

Sa bei multe lichide ( de preferat apa plata cu sau fara lamaie ) si sa faci multa miscare.big grin

| pinzarivictoria1478 a răspuns:

Bună,ai nevoie de emulsie antivergeturi de la CosmeticPlant, e foarte bună!