| Mehachikome12345678910 a întrebat:

Bună seara, TPU. De câteva săptămâni simt la gingia ceea din spate de tot (nu sunt sigură cum se cheamă) ceva ciudat. Adevărul este că, fix lângă acea „gingie", daca i se poate spune așa, am o carie la măsea. Cred că, caria a ajuns la acea „gingie" și a mâncat din ea si se vede osul. Recunosc, îmi este destul de frică să merg la dentist, deoarece nu sunt sigură ce îmi va face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Swetlly122 a răspuns:

Poate aia e măseaua de minte. Chiar dacă îți e frica trebuie sa iei decizia corecta

| Mehachikome12345678910 explică (pentru Swetlly122):

Da, într-adevăr, cred că este măseaua de minte, dar nu am vârsta respectivă la care să înceapă să „răsară".

| Sabina3759 a răspuns:

Este maseaua de minte