| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! De cateva zile ma doare spatele in partea dreapta sus. Mai exact de vineri. Daca stau putin aplecata si dupa aceea stau normal ma doare foarte tare acolo unde este "cocoasa". Din ce cauza ar putea fi? Si ce as putea face. Am fost atenta sa vad daca ma doare colona dar nu este coloana. Este putin mai departe de coloana. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Safire17 a răspuns:

Poate fi din cauza ca ai stat cocosata, CRED. Dar cel mai bine e sa faci o vizita la un ortoped, rau sigur nu iti va face, din contra! si vezi daca ai ceva probleme cu coloana ca atunci devine mai grav!

2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ar putea fi o cifoză dorsală. Trebuie să mergi la un medic ortoped să faci niste radiografi la coloană. Pentru calmarea durerii poti să folosesti un antiinflamator pastilă sau unguent-diclofenac, ketonal.

| bkb300 a răspuns:

Pai pe mine ma doare umarul stang daca stau cocosat si acum fac niste exerciti medicale nu foarte compicate si parca ma simtdin ce in ce mai bine.