| DanutzuJOB a întrebat:

Buna Seara TPU! Vreau sa va intreb cam cate ore este bine sa stam in fata calculatorului si intre ce ore si cand (dimineata, dupa-miaza si seara) eu stau cam mereu si nu prea e bine as vrea un raspuns MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de varsta. In jur de 20 de minute pe zi, maxim 5 zile pe saptamana pana la 14 ani, 30 de minute pe zi, 5 zile pe saptamana intre 14 si 16 ani, 60 de minute pe zi, maxim 6 zile pe saptamana intre 16 si 19 ani. In asta intra si timpul petrecut la TV si este timpul absolut maxim, care nu trebuie depasit.

4 răspunsuri:
| dasdas a răspuns:

1 ora, MAX 2 ore, si cel mai bine este dupa-amiaza.

| makmihai96_2536 a răspuns:

Buna, pai eu te sfatuiesc sa nu stai mai mult de 2 ore maxim 3 dar sa le asezi cumva sa intri dimineata o ora, la pranza o ora, si seara o ora, si daca ai calculator sunt niste ecrane de protectie care iti protejeaza ochi... sper ca te-am ajutat.

| nicole_2196 a răspuns:

Pai indicat ar fi sa stai cat mai putin cam 1-2 ore nu cred ca are importanta cand

| Feraru_Mihai_2000 a răspuns:

CF