| Aleeeeexdicu32000 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutați! Am 17 ani și de câteva zile mi-au apărut pe fata niște coșuri/bubițe și pete roșii și am senzația de usturime. Am avut un ten foarte curat pana acum și îmi este foarte incomod sa văd toate astea... Ma gândeam ca este posibil sa fie alergie la șervețelele umede. Menționez ca pana acum câteva zile foloseam șervețele de la Nivea, dar 2-3 zile am folosit altceva(o firma mai necunoscuta). Mi-am cumpărat un gel exfoliant Elmiplant. Va rog din suflet sa ma ajutați cu niște sfaturi, ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa ai un ten frumos si curat, niciodata, dar absolut niciodata nu te stergi cu servetele care promit ceva, sunt pline de chimicale si iti provoaca alergii, bube samd.
Nu glumesc!
Foloseste apa calda si sapunul pana si nu vei avea nici o problema.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa faci nimic pentru ca nu e grav. Toata lumea a avut cosuri, si greu scapi de ele. Mai ales de la varsta de 14 15 in colo incep sa iti apara ca esti intr-o continua schimbare chiar si hormonala. Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa-ti cumperi Mibazon este cea mai buna alifie, pentru orice bube, cosuri, rani, este folosit si pentru animale, il poti gasi la veterinare nu ezita sa-l cumperi te va ajuta mult. Pa-pa!