| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara!
Vă rog să îmi dați un sfat ceva!
De 2 zile mi-e greață, am amețeli și mă doare ovarul stâng cu tot cu picior. Menționez că am 20 de ani, am întreținut relații sexuale cu soțul meu până alaltăieri. Mai sunt 2 săptămâni până la următoarea menstruație.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psica a răspuns:

Momentan nu putem vorbi de o sarcina fiindca s-a intamplat alalta ieri, incearca sa faci dus cu apa calduta vezi daca durerea persista, poti merge la ginecolog pentru sanatatea ta sa nu fi racit jos

| BBST9 a răspuns (pentru psica):

Mulțumesc frumos!
Am amețeli, nu mai am poftă de mâncare, nimic. Să nu spun de durerea asta îngrozitoare de ovar?

| psica a răspuns (pentru BBST9):

E posibil raceala, sau chist (chiaguri de sange)daca te doare mereu dupa contact sexual sau nu numai.mai bine la ginecolog

| BBST9 a răspuns (pentru psica):

Nu am avut niciodată cheaguri de sânge sau menstruație neregulată. Când întrețin relații cu soțul meu nu am dureri, nimic.

| BBST9 a răspuns (pentru psica):

Am uitat să spun că aseară mi-a cursul ceva lichid din sânul stâng. Oare ce să fie?

| psica a răspuns (pentru BBST9):

Luna trecuta ai avut c.m? Fa un test de sarcina, greturi ai in a2a sau a3a luna de sarcina si alte simptome nu ar trebui sa te doara ovaru in timpul sarcinii fa testul si du te repede la ginecolog

| BBST9 a răspuns (pentru psica):

Acum 2 luni mi-a venit câteva picături timp de2 zile iar luna trecută normal. Voi face programare la ginecologie.