| Andreea7510 a întrebat:

Bună seara.
Va rog să mă ajutați și pe mine pls.
Sunt disperata.
Pe 1 iunie am avut contact sexual neprotejat și încă nu mi-a venit menstruația.
Azi am avut pe chilot pete maronii și cheaguri mici maronii.
Exista posibilitatea de a fi însărcinată? Raspunde ți va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Si de cat ai ciclu? sub 30 de zile? Daca ai 30+ atunci n-ar fi trebuit sa fii in perioada fertila (asta daca e cat de cat regulat) deci ar trebui sa se elimine cazu asta. Poate doar iti intarzie din alte cauze si cheagurile alea sunt inceput de menstra. Ori daca nu, poate ai ceva vreo infectie, raceala si de aia ai cheaguri caz in care ar trebui sa mergi de urgenta la ginecolog.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PAi si pe cat trebuia sa-ti vina?

| Andreea7510 explică (pentru Adry05):

Pe 6-7

| Andreea7510 explică (pentru Adry05):

Am avut pe 7 mai ultimul ciclu
Apoi am avut contact sexual neprotejat pe 1 iunie

| Andreea7510 explică (pentru Adry05):

Adică am șanse să nu fiu însărcinată? De ieri mă tot doare burta într-una
Nu am mai avut scurgeri
Oare o sa îmi vina menstruația și de-asta?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea7510):

Si de cat ai ciclu? sub 30 de zile? Daca ai 30+ atunci n-ar fi trebuit sa fii in perioada fertila (asta daca e cat de cat regulat) deci ar trebui sa se elimine cazu asta. Poate doar iti intarzie din alte cauze si cheagurile alea sunt inceput de menstra. Ori daca nu, poate ai ceva vreo infectie, raceala si de aia ai cheaguri caz in care ar trebui sa mergi de urgenta la ginecolog.

| username2208 a răspuns:

Aceste pete pot fi un semn al sarcinii, daca ai un ciclu regulat si aceasta intarziere nu este normala si nu ti se intampla de obicei, ar trebui sa faci un test de sarcina