| Alexandru230 a întrebat:

Bună,
Simt că mi se apropie sfârșitul vieții, iar părinții mei îmi ascund.
De aceea nici nu cred că mă tratează că sunt pe final de viață cred că am encefalită.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă erai pe moarte nu îți mai ardea sa stai pe net. Dacă nu te doare nimic și nu stai prin spitale, de ce sa te gândești la asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Judecand dupa obsesia bolilor pe care ti le inchipui, si pe care le-ai mentionat in intrebarile tale de pe acest forum, cred ca ai IPOHONDRIE!
Te obsedeaza prea mult bolile inchipuite, in loc de viata reala, cartea, traitul in aer liber, bucuria de a trai pozitiv fiecare moment, inventand boli si stres inutil.
Eu cred ca tu ai nevoie sa stai de vorba cu un psiholog!

| aXy99 a răspuns:

Crezi? Du-te la medic. Chiar daca ai avea encefalita, se poate trata. E mai dificil, dar nu imposibil. Parintii tai nu au cum sa fie impasibili la asa ceva.

| alexalx1234 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e, destinul tau a fost sa mori, care e intrebarea?

| alinadianaaa a răspuns:

Cum ti-ai dat tu seama ca ti se apropie sfarsitul vietii, explica-mi si mie. Daca esti o persoana optimista indiferent de ce afectiune suferi trebuie sa lupti pentru fiecare secunda din viata ta, traindu cu optimist si incredere ca totul o sa se rezolve.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Așa, și? E un site de întrebări, nimănui nu ii pasă de dramele tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Cbmc0Cris a răspuns:

Asa i s-a intamplat si bunicului meu, dupa un control s-a sesizat ca sufera de cancer pulmonar, si nu i-a spus nimeni nimic despre asta, totusi a murit.
Eu cred ca ar trebui sa ii intrebi pe parintii tai daca tu chiar ai encefalita sau o alta boala care iti aduce moartea big grin.