| Scuturici a întrebat:

sora mea s-a operat de curand la o masea. Mai exact i s-a scos maseaua de minte fiindca ea poarta aparat dentar si daca ar fi crescut maseaua de minte cand nu mai avea aparatul i se intercalau dintii din nou. Este in a III-a zi de operatie si i s-a umflat fata din a II-a zi. Daca a mai fost in acest caz unul din voi sa-mi spuneti va rog cat a durat umflatura. Mariti se duce la iasi pentru. controlul lunar si nu cred ca ii poate face ceva daca va mai avea fata umflata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cum sa scoata maseaua de minte daca ea nu crescuse? Sa se duca la doctor are infectie Sa nu mai stea sa ia antibiotice daca are fata umflata Nu este de joaca

| Scuturici explică:

Bun,PetreConstanta daca nu stii despre ce e vorba nu te mai baga in seama...

| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Stai linistita draga, sora ta e in afara oricarui pericol.si sora mea a fost in aceeasi situatie. e drept ca a durut-o si ca a avut fata umflata cam o saptamana si a avut si o vanataie urata.dar a trecut si se simte bine. pune.i pe umflatura o punga cu gheata peste un prosop.si sper ca are si antibiotice de la medic, pe care le ia inca.chestia asta e ca sa evite infectarea.

| Brookelle a răspuns:

Pai nu o sa i se desumfle usor. 2-3 zile. Funda?batting eyelashes

| iulia_8420 a răspuns:

Unde la iasi? si eu vreau sa imi pun aparat.si cat a costat aparatu (daca se poate):*