| IasmyAndra a întrebat:

spuneti-mi si mie povesti de groaza care le stiti iele etc:* funda s vot l totiii:*:* pup mersi anticipat! scuzati categoria:*laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Era odata,un baiat pe nume Mihai, care intr-o zi aflase de o papusa care se numea Mary si ceva cum ca ar fi vie.El nu credea acest lucru si facea glume pe seama papusii.El ca sa le arate prietenilor lui ca intr-adevar nu crede acest lucru, a luat papusa si i-a ars ochii. Dupa aceea el s-a dus acasa.A auzit telefonul sunand.El a raspuns si o voce subtire ii zise ca se numeste Mary si ca este in fata supermarketilui.Baiatul nu a bagat in seama asta. Dupa 5 minute, iar a auzit telefonul.A raspuns si aceiasi voce i-a spus ca este Mary si ca este in fata casei.Atunci Mihai se sperie si vroia sa fuga dar a murit si nimeni nu mai stia ceva de el.

| NoNameJunior a răspuns:

Odata,o femeie se duse la o florarie sa cumpere 100 de trandafiri rosii pentru fiul sau deoarece era ziua lui.Acolo,florareasa ii spuse ca are doar 99 de trandafiri rosii si unul negru. Femeia i-a luat asa.Cand ajunse acasa, observa ca fiul ei dormea asa ca a pus florile langa patul lui ca sa le gaseasca cand se trezeste.A doua zi femeia isi gasi baiatul mort. Peste cateva luni, se apropia ziua fetitei ei. Femeia s-a dus la florarie ca sa cumpere 100 de trandafiri rosii si florareasa ii spuse ca are doar 99 de trandafiri rosii si unul negru.I-a luat asa.Cand ajunse acasa, toti dormeau asa ca a pus trandafirii langa pat ca sa ii gaseasca fetita cand se trezeste.A doua zi isi gasi fata moarta.Peste vreo 3 luni, se apropia ziua sotului ei.S-a dus la florarie si florareasa ii spuse acelasi lucru. Femeia lua trandafirii.Cand ajunse acasa, sotul ei dormea.A pus trandafirii langa pat dar, de aceasta data femeia a stat langa sotul ei sa vada ce se intampla. Dupa 1 ora,a vazut ca din trandafirul negru iesise o mana.Ea o taiase cu cutitul. Apoi, cand se duse la florareasa sa-i spuna ce s-a intamplat, a vazut ca avea o mana rupta.(florareasa)

| NoNameJunior a răspuns:

O fetita, pe nume Laria, a trebuit sa stea singura acasa cateva zile pentru ca parintii ei aveau treaba. Se facuse noapte si Laria s-a dus sa se uite la televizor.Deodata,televizorul se opri.Incerca sa il mai deschida odata dar nu mai era semnal.Nu a bagat acest lucru in seama si s-a dus in camera ei sa citeasca o carte.Ea vazu ca geamul se deschise.S-a dus sa il inchida dar, vazu o poza in care era o femeie cu fata alba si cu ochii rosii.Atunci,Laria se sperie si se duse in pat invelindu-se cu o patura. Fetita simti cum cineva ii trase patura de pe ea.Cand a intors capul sa vada cine e, vazu ca era femeia din poza cu fata alba si cu ochii rosii.Laria fugi dar,pe scari, spiritul o prinse de picior si o strangea tare. Fetita scapa, si se duse in bucatarie sa i-a un cutit.Cand spiritul veni in bucatarie, Laria a aruncat cu cutitul in ea.Dar, spiritul nu patise nimic.Atunci,fetita iesi pe geam si a inceput sa alerge.Se facuse dimineata.Laria nu se mai putea intoarce acasa pentru ca spiritul i-ar fi facut mult rau.Si Laria, ca sa poate lua o bucatica de paine, a inceput sa cerseasca.La apus, cineva cu un voal negru pe fata se opri si se uita la Laria.Mai sta cateva minute pana se inopteaza si isi da foalul jos.Ce credeti? Era spiritul care o urmarise pe Laria seara trecuta. Fetita a inceput sa fuga dar intr-un final,nu mai putu sa fuga. Spritul o prinse de maini si o strangea atat de tare,incat a inceput sa ii curga sange(fetitei)Apoi,cand Laria muri, spiritul se duse cu ea, in adancul pamantului. Sper sa iti placa.

| NoNameJunior a răspuns:

Fetita incepu sa fuga dar, nu mai putea.(vroiam sa scriu)Scuzati.

| TAzOVsKY a răspuns:

Buna! ai aici ceea ce doresti! :)
http://www.spectrulrealitatii.ro/

| Anonim_4466 a răspuns:

1)Cea mai tare chestie care mi s-a intamplat mie a fost cand eram in tabara pe langa Intorsura Buzaului. Langa tabara respectiva era o casa parasita. Profa a zis ca ne duce sa o vedem a doua zi. Pentru ca profa era un pic paranoica, ne incuia in camera, ne incuia si obloanele de la ferestre pe afara, astfel ca noi nu puteam iesi din camera (nu voia sa ne "combinam" cu fete).
In noaptea respectiva am visat ca ma alerga cineva prin casa parasita pe care nu o vazusem inca, am dat sa intru intr-o camera, dar nu avea podea, apoi am intrat in bucatarie unde totul ardea si era un baietel acolo in flacari care pur si simplu statea nemiscat. Cand m-am trezit nu eram in camera in care ma culcasem, ajunsesem in alta camera, nimeni nu isi explica cum, m-a luat profa la intrebari direct din somn (ea ne dadea trezirea in fiecare dimineata) ca de ce sunt in camera respectiva (in care nu dormea nimeni altcineva si statea inchisa tot timpul).
Apoi am fost la casa respectiva si am ramas uimita sa vad ca arata exact ca in vis, numai ca era mult mai in paragina, iar peretii erau mazgaliti. Una dintre camere nu avea podele, iar in bucatarie peretii erau arsi.
A fost una dintre cele mai ciudate experiente personale.

2)Un grup de prieteni s-au hotarat sa plece la Sinaia, asa ca au inceput sa caut gazduire acolo.Au gasit o vila la un pret bun, si au hotarat sa plece. Unii din baieti au mai ramas cu treburi prin Galati.Cei care au plecat, au reusit sa ajunga in Sinaia, si s-au cazat.In prima noapte se tot auzeau zgomote pe afara insa au gandit ca sunt caini sau alte animale.A doua zi au hotarat sa se plimbe prin oras, si cand s-au hotarat sa se retraga la vila au luat un taxi.Nestiind sa spuna adresa exacta, au decis sa indrume taxi-ul pe stradutele pe unde au venit. Ajunsi la vila, taximetristul le-a spus ceva de genul "De ce nu ati spus la casa bantuita?" Baietii mai mult curiosi decat speriati l-au indrebat ce a vrut sa spuna prin casa bantuita.Si le-a povestit ca alaturi de vila era o casa in care atunci cand a fost contruita au murit cativa muncitori.De atunci a avut vreo cativa proprietari, insa toti au vandut-o, si pana la urma a ramas parasita.Se spunea ca era bantuita pentru ca pe langa ea se intamplau mai multe lucruri ciudate.
Amuzati baietii s-au retras in casa si dupa ce au mai discutat un pic, s-au dus la culcare. Unii la parter, altii la etajul 1.Pela 2 noaptea au inceput sa aua zgomote in curte, din ce in ce mai aproape de casa, insa uitandu-se pe geam nu vedeau nimic.Au decis sa iasa afara sa vada ce se intampla, spre disperarea fetelor cu care erau.Nu au gasit nimic, dar au hotarat sa doarma toti intr-o singura camera insotiti de zgomotele de afara. Dimineata, cand au discutat cu cei ce au dormit la etaj, acestia le-au spus ca la un moment dat usa s-a deschis, si cineva a umblat pe hol.Ei au crezut ca a fost unul din cei de jos, care au incercat sa i-a ceva din frigider.In fine dupa o noapte nedormita, au vazut ca la casa parasita iesea fum pe horn.Au ajuns si ceilalti baieti, odata cu cel ce detinea vila.Bineinteles ca toti l-au intrebat ce stiu de casa parasita, insa acesta schimbandu-se la fata a evitat raspunsul.Noaptea a urmat destul de linistita, insa in ultima noapte au avut parte de o experienta extrem de tare.Cineva sau ceva arunca cu pietre in geamuri.Bineinteles ca vinovatul era de nevazut.
Daca mi-ar fi spus doar unul poate nu l-as fi crezut, insa toti cei ce au fost acolo au avut aceeasi poveste.Singura mea problema e de ce nu au plecat din prima seara din acea vila?

3)Era o vara.Nu era noapte daca va asteptati la asta. Noi mergeam pe strada sa ne plimbam. Dintr-o data vedem casa unor oameni care nustiam de ce nu mai sta acolo dar era darapanata casa ma rog, Ioana prietena mea a zis ca ea nu vrea sa sara cu noi asa ca ea a stat la poarta.eu alex si prietenul meu florin am sarit eu am fost primul ca de obicei ca lor le e frica.Iar in fata usi era un pietroi asa ca nu puteam intra.Eu am sarit pe geam ca idiotu nu m-am gandit ce poate fi acolo dar asta e asa sunt eu ma rog lasa.Am vazut o saltea rasturnata si toate lucrurile sparte pereti erau sparti dabea se mai tineau. Alex si Florin nu au avut curaj sa intre dar sa fiu sincer nici eu nu eram asa fara frica miera si mie un pic frica.Cand de odata am auzi cefa in cealata camera m-am dus sa ferific dar nu era nimi si chiar cand am fugit au venit vecini de la ei au fugit.

| Anonim_4466 a răspuns:

1)Era o vara.Nu era noapte daca va asteptati la asta. Noi mergeam pe strada sa ne plimbam. Dintr-o data vedem casa unor oameni care nustiam de ce nu mai sta acolo dar era darapanata casa ma rog, Ioana prietena mea a zis ca ea nu vrea sa sara cu noi asa ca ea a stat la poarta.eu alex si prietenul meu florin am sarit eu am fost primul ca de obicei ca lor le e frica.Iar in fata usi era un pietroi asa ca nu puteam intra.Eu am sarit pe geam ca idiotu nu m-am gandit ce poate fi acolo dar asta e asa sunt eu ma rog lasa.Am vazut o saltea rasturnata si toate lucrurile sparte pereti erau sparti dabea se mai tineau. Alex si Florin nu au avut curaj sa intre dar sa fiu sincer nici eu nu eram asa fara frica miera si mie un pic frica.Cand de odata am auzi cefa in cealata camera m-am dus sa ferific dar nu era nimi si chiar cand am fugit au venit vecini de la ei au fugit.

2)Cea mai tare chestie care mi s-a intamplat mie a fost cand eram in tabara pe langa Intorsura Buzaului. Langa tabara respectiva era o casa parasita. Profa a zis ca ne duce sa o vedem a doua zi. Pentru ca profa era un pic paranoica, ne incuia in camera, ne incuia si obloanele de la ferestre pe afara, astfel ca noi nu puteam iesi din camera (nu voia sa ne "combinam" cu baietii).

In noaptea respectiva am visat ca ma alerga cineva prin casa parasita pe care nu o vazusem inca, am dat sa intru intr-o camera, dar nu avea podea, apoi am intrat in bucatarie unde totul ardea si era un baietel acolo in flacari care pur si simplu statea nemiscat. Cand m-am trezit nu eram in camera in care ma culcasem, ajunsesem in alta camera, nimeni nu isi explica cum, m-a luat profa la intrebari direct din somn (ea ne dadea trezirea in fiecare dimineata) ca de ce sunt in camera respectiva (in care nu dormea nimeni altcineva si statea inchisa tot timpul).

Apoi am fost la casa respectiva si am ramas uimita sa vad ca arata exact ca in vis, numai ca era mult mai in paragina, iar peretii erau mazgaliti. Una dintre camere nu avea podele, iar in bucatarie peretii erau arsi.

| Anonim_4466 a răspuns:

Am scris de 2 ori scuze nu stiu cum sa sterg