| vreaubebe a întrebat:

Statistic, ce sanse sunt ca dupa un chiuretaj sa nu mai poti ramane insarcinata?
Merci mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sunt persoane care fac anul si chiuretajul, mai rar am auzit ca dupa un chiuretaj sa nu mai ramana, probabil depinde de fiecare persoana dar in general chiuretajul nu reduce șansa uneoi femei de a mai ramane insarcinata cand isi doreste

| untu a răspuns:

De ce intrebi? Vrei sa faci avort? iti recomand sa nu faci asta prin chiuretajca este ilegal! Dar daca faci avort dupa chiuretaj, ii pui sanatatea ta in pericol si totul se complica treaba si poti sa mori! Dar daca scapi cu viata, risti sa ai cancer la col uterin! Dar daca faci avot si dupa avort sint sanse de a mai putea face copii, dar nu te bucura epntru ca dupa ce cresc copii mari, ei nu vor mai putea casatori niciodata sau nu vor mai avea copii si raman sterili! Asa a spus parintele Arsenie Papacioc cand era in viata la predica la o manastire din Terghigiol!

Răspuns utilizator avertizat