| Rossa8807 a întrebat:

Buna,stie cineva ce dieta sa urmez sa ma pot îngrașă? In iarnă m-am ingrasat, aveam 53 acu am iar 49, mănânc foarte mult, doctorul mi-a spus sa iau vitamine si ca nu e nimic in neregulă cu mine. Am luat si nimic nu ma ajuta sa ma îngraș, imi poate da cineva un sfat va rog? Am 21 de ani nu mai suport sa ma îngraș si sa slăbesc la loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hellboy96 a răspuns:

Nu e nimic în neregulă cu tine. Asta depinde foarte mult de genetică. Te poți ingrasa mâncând nesănătos, însă nu ți-aș recomanda sa te îngrasi. După părerea mea mănâncă cât îți dorești si ce îți dorești dacă tot nu te îngrasi. Tot după părerea mea, ești o persoană norocoasa ca poți mânca foarte mult fără sa te ingrasi. Bafta!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru diete ai nevoie de un dietetician specialist în nutritie si dietetica. Tot el iti poate prescrie suplimente nutritive.

| DarthNiger a răspuns:

Probabil ai arderile foarte mari, mananca 3 mese pe zi si sanatos