| Theea_8516 a întrebat:

Stie cineva ce se poate consuma la si dupa indigestie?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ea a răspuns:

Eu iti recomand sa eviti pastilele. Majoritatea au efecte adverse. Nu rar se intampla sa iei pastile pentru stomac si sa te doara capul, sau invers. Acum este sezonul fructelor.Incearca sa mananci nuci, pere, prune. Toate ajuta in caz de indigestie. Poti bea ceai de musetel; si el ajuta. Daca iti place orezul, mamaliga, painea contin fibra, ajuta. Mie mi se pare o prostie cand aud persoane spunand: "Nu am mai mancat paine de x staptamani, caci sunt la dieta." Degeaba nu mananci paine daca mananci mai multa mancare si nu faci miscare. Cam atat stiu eu, sper sa te fi ajutat macar cat de putin.

2 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Incearca bill pluswinkinge foarte bun

| Diabolique a răspuns:

Cele mai bune medicamente ti le prescrie medicul tau, deci nu ezita sa-i faci o vizita.
Bafta!