| Adriana294 a întrebat:

stie cineva o solutie pentru cadere parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Iti spun o solutie care stiu sigur ca functioneaza pentru ca pe mine m-a ajutat mult: uleiul de ricin.Il aplici la radacina, il lasi cateva ore si repeti procedura de fiecare data cand iti speli parul, dar trebuie sa ai rabdare, rezultatele se vad dupa mai mult timp.

| CuriousStuff a răspuns:

Crema depilatoare. (invata sa adresezi o intrebare, abilitatea de a adresa o intrebare tintita si care sa adreseze exact nelamurirea ta e foarte importanta in viata)

Depinde de cauza caderii parului, poate sa fie deficit de fier, de exemplu si atunci rezolvi cu fier, poate fi anemie... Du-te fa-ti niste analize, vezi ce iti iese bine si ce nu, mergi cu ele la medic si-i spui ca-ti cade si parul si ce-ti recomanda.

| Ara997 a răspuns:

Solutii pentru c sa zic spuma de r5as si bicul daca nu era colegul cu ideea cremei de epilat,,
deci o solutie impotriva caderii parului- asta cautzi
CHELSTOP - produs romanesc il gasesti in farmacii in special cele care au si prod naturiste

| eminescuhipiot a răspuns:

Cel mai bine sa consulti un dermatolog fiindca pot fi diverse motive, risti sa tot tratezi aiurea si sa ramai fara par.