| Cci23 a întrebat:

Stie cineva vreun tratament bun pentru pelada? Care chiar da rezultate?! De 6 ani am aceasta problema, imi pica parul de marimea unei monezi la ceafa dupa care creste si iar asa! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pelada este o boala care face sa cada părul in particule minuscule, cel mai bine adreseaza te medicului de familie, sau programeaza te la Med Life acolo au specialisti. Esti fată? Ce varsta ai? Pelada este o boală a sistemului imunitar.

| Bruno92 a răspuns:

E o boala autoimuna nu loti scapa de ea '. Rogaina e buna, minodixil