| anonim_4396 a întrebat:

Stiti o crema pentru cosuri care sa functioneze? In cat timp v-au trecut cosurile dupa ce ati folosit-o si de cate ori pe zi v-ati dar cu ea?
Multumesc:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt(o lotiune antiacneica foarte puternica).Il poti folosi si tu(daca nu ai facut-o pana acum,bineinteles),dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine, lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor). Primele rezultate se vad din prima saptamana, dar rezultatele cu adevarat satisfacatoare se vad intr-o luna-2(in cazul unor probleme destul de serioase).Eu l-am folosit o data sau de doua ori pe zi,in functie de numarul cosurilor din momentul respectiv si de persistenta lor.
In cazul unui numar mic de cosuri,este suficient sa-l aplici doar o data pe zi: seara,inainte de culcare si sa-l lasi sa actioneze pana a doua zi.
In cazul unui numar mare de cosuri sau in cazul unor cosuri foarte persistente,cel mai indicat este sa fie aplicat de doua ori pe zi: o data seara, inainte de culcare si o data dimineata, lasandu-l sa actioneze cat mai mult timp(minimum 4 ore).

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| LaLaura a răspuns:

Eu am incercat creme anti- acnee, dar nici una nu a dar rezultat.
asa ca am cautat pe net, si am vazut ca e bine sa te demachezi seara si dimineata, si ca crema de galbenele astupa cicatricele facute de cos. Asa ca in fiecare dimineata intai ma spal pe fata bine si dupa aceea ma demachiez cu lotiune astrigenta pentru indepartarea impuritatilor de la elmiplant (pun cateva picaturi pe o discheta de bumbac) si dupa aceea ma dau cu o crema (eu acum am de la l`oreal pentru ten normal si mixt - dar acum depinde de tenul tau, cam e buna orice crema, dar acum cat e vara trebuie una usoara nu garasa), iar seara ma spal pe fata ma demachiez din nou si in loc de crema, ma dau cu crema de galbenele, e un pic grasa, dar merge. Nu functioneaza in primele zile, trebuie sa astept sa isi faca efectul, dar te asigur ca pe viitor nu o sa mai ai asa multe cosuri, ( unul mic o sa apara mereu, de, suntem adolescenti). Sper ca te-am putut ajuta.

| ellamarin a răspuns:

Aici gasesti remedii naturiste pentru cosuri : http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-cosuri-0

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Http://www.magazin-naturist.ro/......tura--5191

Eu pe asta o folosesc si imi trec in cateva zile si ma dau cu ea seara si dimineata ma spal pe fata deoarece ea se intareste cum ar veni pe fata ta.

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Buna, stiu pe cineva care s-a facut cu pasta de dinti si nu a mai are nici un cos, eu am crezut ca mi se face herpes era fix langa buza dar era un cos, m-am facut cu pasta de dinti si a trecut
big grin

| Lilllith a răspuns:

Pai pot sa iti zic o solutie >>este foarte buna si eu am folosit-o se numeste zineryt iar in trei patru zile incepe sa se duca