| Crisstinayy12 a întrebat:

Stiti situatia mea, am scris de foarte multe ori pe acest site, dar chiar sunt ingrijorata. Am 11 ani, sunt cu piciorul in ghips, da (nu conteaza), dar am de ieri febra si nu mi-a trecut nici pana azi, am luat o gramada de nurofen, am luat si supozitoare, si tot nu imi trecea (Poate si din cauza mamei mele nu imi trece, ca ma enerveaza incontinuu, tot urla pe ce am facut si nu mai suport deloc). Mi-e si groaza cand pleaca bunica-mea ce sa fac, si cred ca mama mea are probleme, in fine nu va intereseaza asta, dar plang in fiecare zi din vina ei, a urlat ca nu am lasat-o alaltaieri sa ma stearga pe spate si sa ma schimbe, sa ma dea cu deodorant etc... Dar e penibil! Pot si eu sa fac asta! Ieri nu avea nimic pana cand am facut febra apoi a inceput sa urle, nu mai suport. E enervant ca acum eu o ascult, nu-i fac nimic si tot ma cearta, si are o față super enervanta cand e nervoasa! Chiar mi-ar placea o mama care sa fie calma si sa ma incurajeze, nu doar sa spuna ce am facut si ca sunt o nesimtita si nu stiu cum. Stiu mamele care isi mai cert copii (imi plac mamele asa, si care poate ii pedepsesc, dar ea e super ciudata, se simte asta si prin voce, e crizata rau ). Deci nu, nu mi-a trecut febra azi ( a mai crescut, scazut dar tot a ramas) si m-am dus la spital, si acolo nu mi-au facut mai nimic ci doar o doctorita a zis ca am rosu in gat (ciudat fiindca nu ma doare gatul, nu tusesc, nimic) si mi-a dat o gramada de medicamente de cumparat pe care mama a dat peste 100 de lei! Zinnat, bomboane de supt, gripovit, ceva medicament sa nu ma stric, sau ceva de genul! A venit o prietena la maica-mea si a zis ca nu am rosu in gat! (Si eu si mami credeam la fel, dar buni crede in doctorita -_-) Nici analize sau ceva. Cred ca a mintit. Help me( inca am febra). Nu mai suport nimic

Ajutati-ma si pe tip de relatie si pe tip de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"pe tip de sanatate" - răceala asta a ta ține ca o săptămână, deci puțină răbdare

| Smoke323 a răspuns:

Niciodata, dar niciodata sa nu cauti raspunsuri la probleme medicale pe internet. O sa intri intr-o paranoia si o sa te gandesti numai la lucruri tampite happy