| reea97 a întrebat:

Stresul imi poate afecta dezvoltarea si cum as putea sa scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

- Bea ceai de tei. Te calmeaza si te relaxeaza (il recomand)
- Tine un regim alimentar sanatos, fara cofeina, nicotina si alte elemente toxice care ataca sistemul nervos
- Apunca-te de un sport

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Poate fiecare are alta metoda, eu ma retrag in camera mea si ascult muzica de relaxare sau romantica depinde ce dispozitie sufletesca am.Mai de mult scapam de stres ascultind muzica rock.Numai de vreau an ma destinde mai bine muzica de relaxare si cea romantica.