| Rihanna20B a întrebat:

Bună! Sunt aproape doua luni și nu mi-a venit ciclul. Ce se întâmplă? În schimb e o pata alba pe chiloți. (am 14 ani, nu sunt gravidă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi multe cauze.
Vorbeste cu mama, sa mergeti impreuna la un consult medical ginecologic!
Medicul de familie va da bilet de trimitere.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dereglare hormonală. eu zic să mergi totuși la gineco, 2 luni e cam mult

| SilentRain a răspuns:

Vorbești cu mama ta, menstruația neregulat e destul de normal pentru o tânără domnișoara
Dar totuși trebuie mers la medic sa nu ai chisturi ovariene

| ABCD122 a răspuns:

Pata albă este tot o scurgere vaginală, de obicei ea este normală și începe să curgă cu câteva zile înaintea menstruației. Poate ai un ciclu neregulat și astfel este normal să nu îți vină la timp. Zic să mai aștepți două-trei zile și dacă tot nu apare, să ii zici mamei tale și să mergeți impreuna la un medic.

| Rihanna20B explică (pentru ABCD122):

Degeaba. E de mult timp chestia asta.