| Costa1313 a întrebat:

Buna, sunt baiat am 19 ani si am doar 56 de kilograme, mi se pare ca sunt prea slab pentru aceasta varsta, as dori sa ma îngraș dar nu stiu cum, ma puteti ajuta cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca nu te poti ingrasa, atunci mergi la sala, caci poti pune muschiulet, si cu siguranta vei arata mai bine decat cu ceva grasime in plus. Eu cel putin asa am facut, tot la 19 ani, aveam 1, 96 inaltime si 66 de kg. La 21, dupa 2 ani de sala, aveam 1, 98 si 86 de kg, deci cred ca realizezi si tu ca era o diferenta.

| Donsavas a răspuns:

Nu cred ca ai vrea sa te ingrasi. Mai bine mergi la sala si manânci sănătos. Grăsimea e nesănătoasă și inestetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am ingrasat cu sucuri, dulciuri, pizza, mezeluri, fast-food ( mai ales mc donald's ). laughing

| Tobias78 a răspuns:

Eşti sigur că trebuie să te îngraşi?! Ce înălţime ai?