| slrs a întrebat:

Buna sunt baiat si am 1.70 m si ceva si 83 kg, as vrea sa am cel mult 75 de kg, ce dieta imi recomandati,sau ce sa nu mananc,mai degraba cum sa fac sa slabesc, sa nu fie nici foarte foarte greu daca nu vreau doar sa incerc.Cum ati slabit voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Pai un stil de viata sanatos + sport + ambitie. Opteaza pentru o dieta bogata in fructe si legume si carnuri slabe (pui sau peste), ultima masa sa fie cu cel putin 2-3 ore inainte de culcare, renunta la prajeli opteaza pentru mancarea gatita pe gratar, la aburi sau la cuptor. Trei mese pe zi obligatoriu + 2 gustari intre. Sport cel putin o ora pe zi (poti opta pentru mers pe jos, jogging, tenis de camp, patinaj daca tot suntem in sezonul rece s.a.)
Mult succes!

4 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Limiteaza prajelile.
Mananca fructe si legume, iaurturi dietetice.Incearca sa ai 3 mese fixe, la ore stabilite ( 7 -Mic dejun, 13-14 Pranz si 19 ( nu mai tarziu ) Cina. ) Dupa ora 19 incearca sa nu mai mananic nimic.
Fa exercitii in fiecare zi.Eu unul fac cam de un an asa ceva : http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs ( doar cele pentru abdomen, vreo 30 de fiecare) plus inca vreo 30 abdomene normale pe zi. Poti incerca si flotari, nu prea multe, si genuflexiuni ( vreo 50 ), dar facute ' ca lumea '.Mai bine faci mai putin, dar le faci cum trebuie decat sa faci multe, dar prost.Pe urma poti sa incepi sa urci nivelul, faci mai mult.
Bafta!

| Madayna a răspuns:

Mananca putin si des, consuma fructe si legume, numai manca dupa ora 19:00 si fa sport, joaca fotbal, alearga, inoata, fa abdomene.

| vladtaurus a răspuns:

Ia-ti o fata inchide-te cu ea 1 saptamana in casa si o sa vezi rezultatele! rolling on the floor) Glumesc incearca sa mananci mai putin la o masa, sa ai cam 4 5 mese pe zi, daca mananci la o masa cat pentru 3 corpul tau nu are ce sa faca cu atata mancare si o depune pe unde poate. Poti sa te apuci de sala acasa pentru inceput, daca vrei te ajut sa iti spun exercitii!

| BellaVedeta a răspuns:

Nu stiu, dar intra pe Google!