| LadyInPink20 a întrebat:

sunt foarte agitata, nu mi-a venit menstruatia de o saptamana! Nu am avut niciun contact sexual, inca mai sunt virgina. P. S: am 13 ani. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta astfel de dereglari sunt frecvente si absolut normale. Poti avea intarzieri de luni de zile fara ca asta sa fie ceva grav. Daca nu ai dureri sau alte simptome, stai linistita.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu ai de ce sa fii agitata, influenteaza si asta, este normal la aceasta varsta sau e posibil sa fi racit in aceasta perioada!

| katy a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, sunt dereglari hormonale, e normal sa-ti mai intarzie 1-2 saptamani pana va fi regulat.nu te speria nu e nimic rau

| ioanaioana a răspuns:

Pai asa ii la inceput, trebui mai intai sa se regleze si dupa un timp va veni la timp(adica odata pe luna-la inceput vine ori mai repede ori mai tarziu dar nu va mai fi asa)

| IIIx333III a răspuns:

Pana la 18 ani menstruatia poate sa iti vina neregulat, nu este nici o problema.

| lally_1890 a răspuns:

Stai linistitaoh go on ii ceva normal sa iti intarzie big grin si eu am tot 13 ani si imi intarzie foaret mult uneori. deci nu te ingrijora ca o sa iti intarzie pana cand ti se regleazahee hee... asa ca stai linistita.:* sper ca te'am ajutat :* ciao :*